Matsalsgrupp gustaviansk stil

608057

MATSALSGRUPP, 13 dlr., björk, 1900-talets andra hälft, gustaviansk stil, vitmålade, modell axet, bestående av: bord, stolar 12 st, sitthöjd 44, 2 iläggsskivor med sarg ā 48, skuren dekor av bl a fleuroner, bordets höjd 75, längd 142x100 cm

Bruksslitage och skador, bordsskivor med ytskador och fläckar, en skiva med lös sarg

Möbler, Matsalsmöbler

Matsalsgrupp gustaviansk stil

Budhistorik (27 bud)
4590021
7 400
4590023
7 200
4590021
7 000
4590019
6 800
4590019
6 600

Slutpris SEK:
7 400
745 EUR, 847 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.