Salongsgrupp Louis XVI-stil

607995

SALONGSGRUPP, 3 dlr, 1900-talets första hälft, Louis XVI-stil, förgylld och bronserad, skuren dekor, bestående av soffa, 2 stolar, soffans längd 135, sitthöjd ca 42 cm
PROVENINES: Huseby

Senare klädsel, smärre ytskador

Möbler, Soffgrupper

Rum 12

Salongsgrupp Louis XVI-stil

Budhistorik (13 bud)
4589945
2 600
4589619
2 400
4589618
4589617
4589613
1 900

Slutpris SEK:
2 600
251 EUR, 285 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.