Matgrupp

607985

MATGRUPP, 9 dlr, 1900-talets mitt, 1 bord och 8 stolar, axet, gustaviansk stil, bemålade vitt med bronserad dekor, stoppade dynor med textil klädsel, bordet med 2 iläggsskivor, 50 cm x 2,. sitthöjd ca 45, bordets höjd 70 samt ca 140x100 cm

Bruks och åldersrelaterat slitage

Möbler, Matsalsmöbler

Rum 10

Matgrupp

Budhistorik (25 bud)
4591103
5 600
4591102
5 400
4590485
5 200
4590482
5 000
4590462
4 800

Slutpris SEK:
5 600
564 EUR, 641 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.