Stenskulptur, buddhistisk text i sanskrit

607975

STENSKULPTUR, buddhistisk text i sanskrit inristad i en stenplatta, 1200-tal, höjd 27,5 cm.

Åldersrelaterat slitage.

Etnografica

Södra kajen 14, Helsingfors

Budhistorik (9 bud)
Bud EUR
4594183
380
4593897
360
4591735
280
4591141
260
4586509
240

Slutpris EUR:
380
3 938 SEK, 432 USD
Utropspris EUR:
500