Klädskåp

607965

KLÄDSKÅP, 1900-talets första kvartal, stomme i vitlackerad furu, dörr med bakomliggande räcke och hyllplan, 2 lådor i sargen, beslag i patinerad mässing, dörren med bemålning föreställande djur, höjd ca 177 cm, yttermått ca 76x41 cm

Bruksslitage, bemålningen senare

Möbler, Skåp, byråer

Rum 9

Klädskåp

Budhistorik (17 bud)
4599749
2 600
4599745
2 400
4599741
4599738
4599736
1 900

Slutpris SEK:
2 600
262 EUR, 297 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.