Taklampa Stilnovo-stil

607952

TAKLAMPA , 1900-talets slut/tidigt 2000-tal, Stilnovo-stil, sannolikt Italien, stomme mässing med skärmar i lackerad och emaljerad plåt, 3 ljuspunkter, längd ca 185, höjd ca 95 cm

Detta föremål ingår i tema-auktionen "Light Up the Dark"

Belysning, Taklampor, Design, Tema

Rum 15

Taklampa Stilnovo-stil

Budhistorik (40 bud)
4598293
18 000
4598291
17 500
4598276
17 000
4598287
17 000
4598276
16 500

Slutpris SEK:
18 000
1 737 EUR, 1 973 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.