Sven August Adolf Jonsson Misére skulptur

607945

SVEN AUGUST ADOLF JONSSON (1872-1945): "Misére", skulptur, gips, signerad och daterad Adolf Jonsson, Paris 1900, höjd ca 71 cm, piedestal med belysning medföljer, höjd ca 84 cm

Nagg till kanten, senare färg, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen

Konst, Skulpturer

Rum 5

Budhistorik (39 bud)
4590191
5 000
4590188
4 800
4590180
4 600
4590184
4 600
4590180
4 400

Slutpris SEK:
5 000
504 EUR, 572 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.