Tältförstycke Uzbekistan

607938

TÄLTFÖRSTYCKE, textil, Uzbekistan, 1800-talets slut, delvis, silke samt silkesbroderier, ca 200x118 cm

Smärre skador

Orientaliskt, Konsthantverk, Mattor/Textilier

Tältförstycke Uzbekistan

Budhistorik (9 bud)
4590917
4590197
4588518
4586438
4586428
550

Slutpris SEK:
193 EUR, 219 USD
Utropspris SEK:
3 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.