Värja "Swept Hilt Rapier" från 1600-talet

607928

VÄRJA, renässansen, 1600-tal, järn, märkt Solideo Gloria,
"Swept Hilt Rapier", längd 113,5 cm.

Militaria Helsinki

Åldersrelaterat slitage.

Vapen/Medaljer, Militaria och samlarvapen

Södra kajen 14, Helsingfors

Värja

Budhistorik (5 bud)
Bud EUR
4595186
1 550
4593893
4593326
1 300
4576081
1 250
4576079

Slutpris EUR:
1 550
16 062 SEK, 1 760 USD
Utropspris EUR:
1 800