Italienska rustningsdel från 1500-talets slut

607915

BRÖSTHARNESK, Italien, 1500-talets slut, utsidan blankpolerat stål, rundade urtagningar för hals och armar, nertill krage, höjd 51 cm, bredd 38 cm.

Militaria Helsinki

Åldersrelaterat slitage, två hål på höger sida

Vapen/Medaljer, Militaria och samlarvapen

Södra kajen 14, Helsingfors

Budhistorik (7 bud)
Bud EUR
4586726
1 750
4578736
1 350
4577016
50
4576495
45
4576482
40

Slutpris EUR:
1 750
18 135 SEK, 1 988 USD
Utropspris EUR:
2 300