Toalettbord nyrokoko

607901

TOALETTBORD, nyrokoko, 1800-talets andra hälft, fanéring i valnöt, ramen till spegeln i betsat, skuren lövträ, med svängda ben samt uddig skiva, bordet med 7 lådor, höjd ca 164, 102x46 cm

Några delar av dekorelementer till nyckelhålar saknas, lagningar till skuren dekorelementer, märken, fläckar, fanéring med några torrsprickor, en låda öppnar ej, ställvis något blekt, slitage, spegeln är möjligtvis senare

Ändringar/tillägg
Nyckel finns att hämta i utlämningen

Möbler, Övriga möbler

Rum 9

Toalettbord nyrokoko

Budhistorik (6 bud)
4592959
4577960
4577959
4577779
4577014

Slutpris SEK:
212 EUR, 241 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.