Slagbord 1700-tal

607835

SLAGBORD, 1700-tal, barock, stomme i massiv furu, nitar och beslag i järnsmide, höjd ca 76 cm, skivans mått ca 98x75+58+58 cm

Åldersrelaterat slitage, renoverat, repor, nötningar och mindre avslag förekommer

Möbler, Matbord, Allmoge

Rum 5

Slagbord 1700-tal

Budhistorik (9 bud)
4589605
2 800
4589040
2 600
4589040
1 700
4589599
1 600
4589040

Slutpris SEK:
2 800
282 EUR, 320 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.