Saltkar silver 1800-tal

607803

SALTKAR, 1800-tal, 2+1, empire respektive empirestil, silver, insatser i blåfärgat glas, paret saltkar stämplade med italiensk (Rom) importstämpel, längd ca 8,5-9 cm

En glasinsats saknas, nagg,

Silver, Övriga silverföremål

Saltkar silver 1800-tal

Budhistorik (4 bud)

4589625
450
4589021
4587210
4571228

Slutpris SEK:
450
45 EUR, 51 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.