Anna Ehrner taklampa

607791

ANNA ERHNER, "Power Pendulum", takarmatur, Kosta Boda, kupa i mörkblått glas med underfång i vitt, förkromat takfäste, signerad "Kosta Boda A. Ehrner 7090868", skärmens höjd ca 30 cm

Detta föremål ingår i tema-auktionen "Light Up the Dark"

Detta föremål ingår i vårt samarbete med Orrefors Kosta Boda AB

Obetydligt slitage, framstår som oanvänd

Belysning, Taklampor, Glas, Övrigt glas, Tema

Rum 14

Anna Ehrner taklampa

Budhistorik (5 bud)
4598862
4581408
950
4581406
4580089
4580087

Slutpris SEK:
97 EUR, 110 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.