Ljuskrona Karl Johan Light up the dark

607787

LJUSKRONA, stomme i mässing, 1800-talets början, Karl Johan, för 6 ljus samt sparljus, behängd med olikslipade prismor, korgbotten, invändigt elektrifierad, höjd ca 110, diameter 89 cm

Slitage, enstaka prismor saknas, elektrifierad, kompletterad

Belysning, Ljuskronor, Tema

Rum 14

Budhistorik (20 bud)
4596576
32 000
4596362
31 000
4596575
30 000
4596362
29 000
4596566
29 000

Slutpris SEK:
32 000
3 088 EUR, 3 507 USD
Utropspris SEK:
30 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.