Henning Larsen stolar

607779

HENNING LARSEN, stolar, 4 st., modell 9230, silverlackerade stålrör, sitsar i laminerat trä (utan klädsel), Fritz Hansen, Danmark, 1900-talets andra hälft, höjd ca 66, sitthöjd ca 45 cm

Bruksslitage, märken, sitsarna saknar klädsel

Möbler, Stolar, Design

Makadamgatan 11, Helsingborg

Henning Larsen stolar

Budhistorik (50 bud)
4587511
21 000
4587518
20 000
4587511
19 500
4587508
19 000
4587498
18 500

Slutpris SEK:
21 000
2 027 EUR, 2 302 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Helsingborg. Transportpris från 406 kr.