Dosor och medaljong silver

607762

DOSOR, 3 st, MEDALJONG,1800-tal, silver, 1 dosa (Nederländerna) märkt 1858, medaljongen märkt MN 1864, de övriga dosorna omärkta, längd/diameter ca 4-6 cm, total vikt ca 100 g

Nederländsk dosa med bucklor

Silver, Övriga silverföremål

Dosor och medaljong silver

Budhistorik (7 bud)
4588888
600
4588193
550
4588107
500
4582360
450
4581046

Slutpris SEK:
600
58 EUR, 66 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.