Verve nr 24 1950

607756

VERVE, 1950, nr 24, "Contes de Boccace", illustrerad i färg i form av heliografyrer med guld samt 16 blad med helsides s/v heliogravyrer efter laveringar av Chagall, delvis dubbelsidiga, främre omslag komponerat av Chagall, tryckt hos Draeger Frères, Paris

Brukslitage, skador

Böcker/Kartor, Konst- och kulturhistoria

Verve nr 24 1950

Budhistorik (9 bud)
4585778
1 600
4569289
4569289
1 400
4585776
1 300
4569289

Slutpris SEK:
1 600
154 EUR, 175 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.