Brosch samt ring 18k guld

607754

BROSCH samt RING, 18 k guld; brosch med knutformad dekor prydda med en mabé, seedpärla, G Dahlgren & Co, Malmö, 1920; ring med 5 blandslipade, syntetiska, vita spineller, N S E Guldvaru, Köping, 1976, ringstorlek 15, broschenslängd ca 4 cm, totalvikt ca 3.7 g

Nålen till broschen är något snedda, mabé seedpärlan med ojämnheter på ytan, syntetiska spinellerna med repor, slitage

Guld/Smycken

Monter 19

Brosch samt ring 18k guld

Budhistorik (5 bud)
4588601
4586154
750
4581425
600
4581423
4577656

Slutpris SEK:
77 EUR, 88 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.