Ett par engelska slaglåspistoler ca 1850

607753

SLAGLÅSPISTOLER, ett par, Richards & Son London, England, 1800-talets mitt, damaskerade pipor, stock i valnöt, stålbeslag med graverad bladdekor, utfällbara avtryckare. Kaliber ca 10 mm, längd 17 cm, originallåda i form av en bok med verktyg.

Militaria Helsinki

Åldersrelaterat slitage.

Vapen/Medaljer, Militaria och samlarvapen

Södra kajen 14, Helsingfors

Budhistorik (2 bud)

Bud EUR
4578732
4577744

Slutpris EUR:
20 725 SEK, 2 272 USD
Utropspris EUR:
2 500