Fickplunta i silver

607702

FICKPLUNTA samt supkoppar i silver, 1930-tal, med tillhörande reseschatull, C G Hallberg, graverade monogram samt minnesgravyr i botten på pluntan, höjd ca 13,5 samt 4,7 cm, vikt ca 175 g

Bruks och åldersrelaterat slitage, nötta hörn på schatullet

Silver

Fickplunta i silver

Budhistorik (8 bud)
4588784
1 700
4583700
1 600
4572599
4581849
4572599

Slutpris SEK:
1 700
164 EUR, 186 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.