Italiensk hillebard från1600-talet

607684

HILLEBARD, Italien 1600-tal, infanteri och vaktvapen med spik och yxklingor mot ryttarna, klingan helt graverad, sidan med förstärkningar, längd 232 cm.

Militaria Helsinki

Åldersrelaterat slitage, senare skaft

Vapen/Medaljer, Blankvapen, Selected

Södra kajen 14, Helsingfors

Budhistorik (20 bud)
Bud EUR
4594718
600
4594714
560
4594711
540
4594710
520
4594706
500

Slutpris EUR:
600
6 218 SEK, 681 USD
Utropspris EUR: