Gunnar Cyrén ''Nobel Guld'' fiskbestick

607672

GUNNAR CYRÉN (1931-2013), "Nobel Guld", fiskbestick, 16 dlr, formgiven 1991, Gense, förgyllt rostfritt stål, bestående av 8 fiskgafflar samt 8 fiskknivar, längd ca 18.5 och 21 cm

Bruksslitage

Diverse, Design

Budhistorik (5 bud)
4577593
4577590
1 700
4573188
4573175
4572258

Slutpris SEK:
193 EUR, 219 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.