Berndt Friberg vas

607668

BERNDT FRIBERG, vas, Gustavsberg 1967, glaserat stengods, turkos harpälsglasy, signerad Friberg samt. med Gustavsbergs studiohand, årsbokstav H, höjd 12 cm

Mindre fotringsnagg, sannolikt uppkommet i samband med produktion

Keramik/Porslin, Design

Monter 10

Berndt Friberg vas

Budhistorik (10 bud)
4589023
4 800
4581831
4 600
4589022
4 600
4581831
4 400
4581249
4 200

Slutpris SEK:
4 800
463 EUR, 526 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.