Sekretär med intarsia blomsterdekor

607666

SEKRETÄR, 1800-talets slut, blandstil, med röd marmor skiva, fanéring i betsat björk och jakaranda med intarsia blomsterdekor i olikträslag bla päron samt lövträ, mässingsbeslag, med utdragbar skrivskiva och lådinredning, höjd ca 122, 100x45 cm

Ställvis fanéring är något bukig, bruksslitage

Möbler, Skåp, byråer

Rum 8

Budhistorik (3 bud)

4582624
4577294
4572671

Slutpris SEK:
106 EUR, 121 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.