Sengustaviansk byrå

607642

BYRÅ, 1790-tal, sengustaviansk, stomme fanerad i mahogny, beslag samt. nyckelskyltar i bronserad mässing, beslag i form av lagerkransar, orginalbakstycke, höjd ca 78 cm, bredd ca 131 cm

Åldersrelaterat slitage, fanérskador samt lagningar, vänster framben något löst

Möbler, Skåp, byråer

Rum 8

Sengustaviansk byrå

Budhistorik (10 bud)
4587109
4 200
4584029
4584029
3 600
4583316
3 400
4583316
3 200

Slutpris SEK:
4 200
405 EUR, 460 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.