Ring med hematit

607639

RING, 23 k guld, fasettslipad, hematit, Anders Gustaf Millberg, Stockholm, 1884, ringstorlek 16.75, totalvikt ca 5.4 g

Slitage, mindre repor, hematit är senare, infattningen är ej 23k guld utan 14k guld

Guld/Smycken

Monter 19

Ring med hematit
Budhistorik (7 bud)
4572594
4572249
1 900
4570885
1 800
4570446
1 700
4570884
1 700

Slutpris SEK:
201 EUR, 229 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.