Matsalsgrupp nyklassicistiskstil

607552

MATSALSGRUPP, (5 dlr) 1900-talets mitt, nyklassicistiskstil, ek med skuren, bladlik dekor, bestående av: 4 stolar med stoppad sits och ryggstöd, klädda med mönstrat, plysch tyg och ett bord, sitthöjd ca 45 cm, bordetshöjd ca 72, 152+50+50, 86 cm, 2 illagskivor medföljer

Bruksslitage, märken, repor, torrsprickor

Möbler, Matsalsmöbler

Rum 7

Budhistorik (8 bud)
4604352
850
4600918
4604351
750
4600918
700
4603538
650

Slutpris SEK:
850
82 EUR, 93 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.