Eugen Höglund skåp

607550

EUGEN HÖGLUND, skåp, 1900-talets mitt, Vetlanda, ek och ek fanér, med skuren dekor föreställandes djur och mytisk djur, med invändig hyllinredning samt graverad inskription "EUG. HÖDLUND BILDH-VERKST", höjd ca 129, 103x45 cm

Smärre slitage

Ändringar/tillägg
Nyckel finns att hämta i utlämningen

Möbler, Skåp, byråer

Rum 9

Eugen Höglund skåp

Budhistorik (2 bud)

4580185
4579077

Slutpris SEK:
145 EUR, 164 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.