Bonad Dalarna

607511

BRÖLLOPSBONAD, Kers Erik Jönsson, Lima Leksand (1812-1852), dalamålning på papper, daterad 1833, ca 54x113 cm

Slitage, skador, retuscher, färgbortfall

Diverse, Allmoge

Fack 3

Bonad Dalarna

Budhistorik (2 bud)

4581861
4575619

Slutpris SEK:
145 EUR, 164 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.