Hermann Hesse akvarell

607400

HERMANN HESSE (Tyskland, 1877-1962): Alplandskap med hus, signerad och daterad H Hesse 31, akvarell och blyerts, ca 14 x 20 cm

PROVENIENS: Ur större privatsamling, Lund

Baltzarsgatan 6, Malmö

Hermann Hesse akvarell

Budhistorik (17 bud)
4583977
23 000
4583523
22 000
4583976
21 000
4583523
20 000
4582109
19 500

Slutpris SEK:
23 000
2 220 EUR, 2 521 USD
Utropspris SEK:
20 000

Föremålet finns i Malmö. Transportpris från 344 kr.