Bordslampor 1800-tal

607370

BORDSLAMPOR, 1 par, 1800-tal, patinerad brons, brännförgyllda ljushållare, fot av marmor, total höjd, inklusive medföljande skärmar, 49 cm

Senare skärmar och elektrifierade. Ej funktionstestade.

Belysning, Bordslampor

Bordslampor 1800-tal

Budhistorik (8 bud)
4582604
2 800
4580297
2 400
4577843
4573071
4572585
1 300

Slutpris SEK:
2 800
270 EUR, 307 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.