Ljuskrona rokokostil

607350

LJUSKRONA, rokokostil, 1900-talets första hälft, för 6 ljus, stomme i mässing, lilatonade prismor, höjd ca 65, diameter 57 cm

Renoverad, lagningar, slitage, enstaka prismor saknas, samt del av mässingsarm

Belysning, Ljuskronor

Rum 4

Ljuskrona rokokostil

Budhistorik (11 bud)
4589703
1 600
4589661
4589517
4589514
900
4589234
850

Slutpris SEK:
1 600
154 EUR, 175 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.