Skrivbyrå / Sekretär

607345

SKRIVBYRÅ / SEKRETÄR 1700/1800-talets början, gustaviansk stil, fanerat med olika träslag bl.a. mahogny, beslag i mässing, invändigt med lådor, märkt med lacksigill, höjd ca 108, 93x43 cm, nyckel finns

Renoverad, kompletterad med bl.a. senare skiva, beslag, nyckel till klaff saknas

Möbler, Skåp, byråer

Rum 7

Skrivbyrå / Sekretär

Budhistorik (13 bud)
4583518
5 400
4583409
5 200
4583517
5 000
4583409
4 800
4581555
4 600

Slutpris SEK:
5 400
521 EUR, 592 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.