Brandmän och redskap

607330

BRANDMÄN OCH REDSKAP, tidigt 1900-tal, bestående av: hästdragen pumpvagn med kusk, hästdragen vagn med 3 brandmän, utskjutbar stege, slangvagn, 10 lösa figurer, vagnarnas längd ca 23-24 cm, illustrerad fabriksförpackning medföljer

Vagnarna delvis med senare bemålning, enstaka figurer bättrade, brandslang till pumpvagnen torkad, smärre skador, förpackning med skador, slitage

Leksaker, Diverse

Brandmän och redskap

Budhistorik (8 bud)
4576662
7 200
4571282
6 000
4571101
4569606
1 900
4567632
1 800

Slutpris SEK:
7 200
695 EUR, 789 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.