Skåp Jämtland

607259

SKÅP, Jämtland, 1700-talets slut, nyckel, lås, stående på tassar, höjd 118, 96, djup 41 cm

Senare bemålning, spår av originalmålning under, slitage, lagning vid gångjärn, låst och nyckel saknas

Möbler, Skåp, byråer, Allmoge

Rum 9

Skåp Jämtland

Budhistorik (3 bud)

4581799
4566573
4565097

Slutpris SEK:
39 EUR, 44 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.