Royal Copenhagen Aluminia

607254

ALUMINIA, Danmark, ytterfoder, tidigt 1900-tal, glaserat stengods med dekor av sjöstjärnor, undertill märkt med Aluminia-stämpeln, höjd ca 15 cm

En mindre nagg i foten

Keramik/Porslin

Monter 1

Royal Copenhagen Aluminia

Budhistorik (14 bud)
4581335
4573267
4571202
1 900
4573266
1 800
4571202
1 700

Slutpris SEK:
212 EUR, 241 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.