Skålar Kina 1800-tal

607244

SKÅLAR, 2 st., snarlika, porslin, Kina, 1800-talets slut, dekor i emaljfärger, järnoxid samt sepia, botten med sigillmärke, längd ca 19, höjd 6 cm

Smärre slitage, en med tillverkningsspricka

Orientaliskt, Porslin

Monter 30

Skålar Kina 1800-tal

Budhistorik (13 bud)
4581848
1 800
4581765
1 700
4581847
1 700
4581765
1 600
4580690

Slutpris SEK:
1 800
174 EUR, 197 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.