Kammarladdningsgevär

607223

KAMMARLADDNINGSGEVÄR, svenskt, m/1864, låsblecket stämplat krönt Carl Gustafs Stad 1864, nr 673, längd ca 115 cm

Kompletterat och omarbetat. Slitage, lagningar och skador, låset håller spänn, kanpp till arm saknas

Vapen/Medaljer

Kammarladdningsgevär

Budhistorik (32 bud)
4582266
3 200
4582262
4582257
2 800
4582249
2 600
4582254
2 600

Slutpris SEK:
3 200
309 EUR, 351 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.