Karott med insats Kina 1800-tal

607199

KAROTT MED INSATS, porslin, Kina, 1800-talets andra hälft, dekor av "hundra antikviteter" i underglasyrblått, järnoxid samt sepia, lockknopp i form av fohund, diameter ca 20, höjd ca 18

Lockknopp och insats med lagning, hänklar saknas

Orientaliskt, Porslin

Budhistorik (59 bud)
4578918
15 500
4578912
15 000
4578917
15 000
4578912
14 500
4578916
14 000

Slutpris SEK:
15 500
1 496 EUR, 1 699 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.