Koppar och skålar Kina

607195

KOPPAR, SKÅLAR, 6 dlr., porslin, Kina, 17/1800-tal, varierande dekor i emaljfärger, järnoxid, underglasyrblått, sepia samt guld, diameter ca 7-11 cm

Nagg, sprickor, lagningar

Orientaliskt, Porslin

Koppar och skålar Kina

Budhistorik (13 bud)
4578888
4575646
4578887
4575646
950
4578886
900

Slutpris SEK:
106 EUR, 121 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.