12 st tallrikar samt 2 stekfat, Kina 1700-tal

607170

TALLRIKAR SAMT STEKFAT KINA 1700-TAL, i porslin med dekor i underglasyrblått, 6 st djupa, 6 st platta samt 2 st stekfat, diam ca tallrika ca 22-23 cm, stekfat ca 30x23 cm resp 38x29 cm

naggar förekommer

Orientaliskt, Porslin

Makadamgatan 11, Helsingborg

Budhistorik (23 bud)
4591638
6 200
4591523
6 000
4591637
5 800
4591523
5 600
4591635
5 400

Slutpris SEK:
6 200
624 EUR, 709 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Helsingborg. Transportpris från 540 kr.