Olle Andersson kabinettskåp

607165

OLLE ANDERSSON, "Confetti", kabinettskåp, Horreds Möbler, urprungligen formgivet 1982, överdelen med hyllfack och dörrar, lackerad gult, blått och grönt, underrede i bok, höjd ca 145 cm, yttermått ca 75x35 cm

LITTERATUR: Monica Boman (red), "Svenska Möbler 1890-1990", Kristianstad 1991, s. 464

Bruksslitage, diverse smärre repor och märken förekommer, ställvis mindre spår av färgbortfall

Möbler, Skåp, byråer, Design

Rum 9

Olle Andersson kabinettskåp

Budhistorik (54 bud)
4580338
24 000
4580330
23 000
4580050
22 000
4579518
21 000
4579518
20 000

Slutpris SEK:
24 000
2 316 EUR, 2 630 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.