Uppläggningsfat Kina 1800-tal

607157

UPPLÄGGNINGSFAT, porslin, Kina, 1800-talets andra hälft, Kanton, oval form, dekor av kartuscher med figurscener samt blommor i emaljfärger, järnoxid, sepia och guld, längd ca 37 cm

Metallomfattning för upphängning, smärre slitage

Orientaliskt, Porslin

Uppläggningsfat Kina 1800-tal

Budhistorik (1 bud)

4578286
2019-01-20 10:29:34

2019-01-20 kl 15:15
Slutpris SEK:
29 EUR, 33 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.