Samson Paris skål

607110

SAMSON, EDMÉ ET CIE (1845-1969), skål, porslin, Frankrike, Paris, 1900-talets första hälft, dekor av kartuscher i relief med crest och blommor, detaljer i guld, diameter ca 23, höjd 10 cm

Smärre slitage

Keramik/Porslin

Samson Paris skål

Budhistorik (8 bud)
4578949
1 700
4578945
1 600
4578279
4578935
1 400
4578279
450

Slutpris SEK:
1 700
164 EUR, 186 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.