Arne Norell Kontiki-fåtöljer

607102

ARNE NORELL, "Kontiki", fåtöljer, 1 par, 1960-tal, Norell Möbler AB, stomme i betsad bok, lösa sitt-, sido- och ryggplymåer i svart skinn, etikettmärkta, sitthöjd ca 36 cm

Plymåerna med slitage, patina och krackelyr, samt. 1 med reva, i övrigt bruksslitage

Möbler, Fåtöljer, Design

Rum 12

Arne Norell Kontiki-fåtöljer

Budhistorik (15 bud)
4579400
7 000
4579390
6 800
4579391
6 600
4579390
6 200
4579270
6 000

Slutpris SEK:
7 000
676 EUR, 767 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.