Hängskåp barock

607092

HÄNGSKÅP, 1700-tal, barock, stomme i svartlackerad furu, dekor av hopplist, beslag i mässing, invändigt med 2 hyllplan, höjd ca 64 cm, yttermått ca 61x23 cm

Åldersrelaterat slitage, bemålningen sannolikt senare, nötningar och mindre avslag förekommer

Ändringar/tillägg
Nyckel finns att hämta i utlämningen

Möbler, Skåp, byråer

Hylla 3

Hängskåp barock

Budhistorik (7 bud)
4579802
4579792
700
4579416
650
4579413
600
4579370
550

Slutpris SEK:
97 EUR, 110 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.