Physica Sacra kopparstick 1700-tal

607081

KOPPARSTICK, 1700-tal, 12 st, ur Physica Sacra (Sacred Physics) av Johann Scheuchzer (1672-1733), bladmått ca 30x19- ca 37,5x22 cm

Delvis gulnade, delvis fläckar, delvis med hanteringsskador

Konst, Grafik, Böcker/Kartor

Visas på begäran

Budhistorik (6 bud)
4567451
500
4582636
500
4567451
450
4568200
4567451

Slutpris SEK:
500
48 EUR, 55 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.