Saltkar 1 par 1800-tal

607074

SALTKAR, 1 par, silver, 1800-talets början, Empire, invändigt förgyllt kar uppburet av delfin på rund fot, höjd 7,5, diameter skål 6 cm, vikt ca 116 g

Monogram, något sneda

Silver

Monter 7

Saltkar 1 par 1800-tal

Budhistorik (9 bud)
4595389
4593144
4593140
1 800
4582574
1 700
4580413
1 600

Slutpris SEK:
212 EUR, 241 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.