Byrå gustavianskt provinsarbete

607053

BYRÅ, 1800-tal, gustavianskt provinsarbete, 3-lådig, fanérad i mahogny, dekor av romber, höjd ca 93, 108,5x47 cm

Enligt uppgift ifrån Gränna socken, Småland.

Senare beslag, lagningar, sprickor

Ändringar/tillägg
Nyckel finns att hämta i utlämningen
Senare beslag, lagningar

Möbler, Skåp, byråer

Rum 19

Budhistorik (11 bud)
4581506
4580390
750
4579422
700
4578760
650
4578238
600

Slutpris SEK:
77 EUR, 88 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.